هوشمندسازی گلخانه مقرون به صرفه

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

هوشمندسازی گلخانه با هزینه مقرون به صرفه

امروزه یکی از دغدغه گلخانه داران مدیریت و تنظیم برنامه منظم جهت کنترل کردن گلخانه است، بسیاری از گلخانه داران ترجیح می دهند با پرداختن هزینه های بالا این کار را به اتوماسیون های صنعتی بسپارن تا کارها بدون دخالت نیروی انسانی و در زمان معین انجام شود

بعضی از گلخانه داران به دلیل هزینه های بالای اتوماسیون های گلخانه هنوز به روش های سنتی این کار را انجام می دهند و از نیروی انسانی جهت کنترل کردن تجهیزات استفاده می کنند که البته در روش سنتی به دلیل فراموشی و یا خطای کاربر، مشکلات بیشتری نسبت به روش سنتی به وجود می آید.

؟ما در این مقاله به این موضوع می پردازیم که چگونه اتوماسیون مناسب و مقرون به صرفه برای گلخانه خود انتخاب کنید

 هوشمندسازی گلخانه مقرون بصرفه فراب

اولین موضوعی که برای هوشمندسازی گلخانه باید به آن بپردازیم مساحت گلخانه و تجهیزاتی که قصد کنترل کردن آن را داریم است.

در صورتی که گلخانه کوچک باشد و مساحت آن زیر 1000 متر باشد . می توان از انواع کنترلر های کوچک  استفاده کرد، شرکت نیروفراب در این زمینه کنترلرهایی طراحی و ارائه کرده است که با هزینه پایین کنترل کردن حداقل تجهیزات نظیر : فن ها ، مه پاش ، دریچه های سقفی ، کنترل کردن دما و رطوبت گلخانه را تامین می کندو برای گلخانه ها و سالن ها با مساحت پایین که دارای تجهیزات کمتری دارند مناسب می باشد.

جهت مشاهده انواع کنترلرهای گلخانه فراب کلیک کنید

اما در صورتی که گلخانه دارای مساحت بالاتر از 1000 متر باشد جهت هوشمندسازی گلخانه دو نمونه سیستم پیشنهاد می کنیم

  • استفاده از سیستم کنترل اقلیم هوشمند گلخانه مدل Economic یا اقتصادی
  • استفاده از سیستم کنترل اقلیم هوشمند گلخانه مدل PID PLUS

هوشمندسازی گلخانه با مدل اکونومی یا اقتصادی برای واحد گلخانه هایی است که تجهیزات نسبتا کمتری دارند و نیاز به استفاده از سنسورهای تخصصی نظیر سنسورهای دی اکسید کربن ، مونواکسید کربن ، سنسور EC , PH آب ، سنسور رطوبت خاک  ، سنسور باران ، سنسور دمای سردخانه و ... نداشته باشند. همچنین آپدیت  و کنترل از راه دور و امکان اتصال به دستگاه آبیاری هوشمند در این مدل سسیستم هوشمند گلخانه وجود ندارد در عوض دارای هزینه پایین تری نسبت به سیستم هوشمند گلخانه مدل PID PLUS می باشد.

هوشمندسازی گلخانه با مدل  PID PLUS  برای گلخانه های بزرگ طراحی شده است که دارای هزینه ای بالاتر از مدل اکونومی است ولی در عوض از تمامی امکانات سیستم هوشمند گلخانه برخوردار است.

جهت مشاهده اطلاعات سیستم های کنترل اقلیم هوشمند گلخانه کلیک کنید

 

 گلخانه مقرون بصرفه

طراحی و ساخت سیستم های هوشمند گلخانه ای هزینه های انسانی و غیرانسانی زیادی دربر دارد

نیروفراب با گذر زمان و مواجه شدن با وضعیت اقتصادی ضعیف جامعه و تحریم ها همواره سعی براین داشته که کیفیت محصولات خود را حفظ کند، در حفظ کیفیت محصولات همیشه از بهترین متریال و لوازم موجود در تهیه و ساخت محصولات خود استفاده کرده است تا همواره رضایت مشتری را جلب نمایید

این شرکت عضو مکانیزاسیون جهاد کشاورزی می باشد. یکی از پیشنهادهای شرکت های نیروفراب برای افرادی که توان مالی خرید سیستم های هوشمند گلخانه ای را دارا نمی باشند معرفی این افراد به مکانیزاسیون جهاد کشاورزی و دریافت وام جهت خرید می باشد.

امیدواریم که توانسته باشیم قدمی در جهت پیشرفت صنعت کشاورزی برای هم وطنان و کشور عزیزمان برداشته باشیم.

Style Selector

Layout Style

Predefined Colors

Background Image